Weekend w Opolu
od 320 zł /osoba
3 dni

A lazy image

Zaplanuj 3-dniowy weekend w stolicy polskiej piosenki rezerwując nocleg w Hotelu Piast. Skorzystaj z wielu atrakcji jakie ma do zaoferowania Opole i zrelaksuj się w naszym hotelu. Nasze wygodne i przestronne pokoje są idealnym miejscem do zatrzymania się w trakcie podróży. Każdego ranka Hotel Piast serwuje wykwintne śniadania, dba o każdy detal i służy profesjonalną obsługą.

Opole słynie z miłości do muzyki, dlatego warto wybrać się do jedynego takiego w polsce Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji zarówno na temat historii muzyki, jak i Opolskich festiwali, dodatkowo można spróbować swoich sił jako wokalista w profesjonalnym studio nagrań.

Opole nocą

Na wieczorne spacery polecamy Opolską Wenecję. Znajduje się ona wzdłuż ulicy Piastowskiej. W tafli wody Kanału Młynówka, odbijają się zabytkowe kamieniczki przywodzące na myśl właśnie Wenecję. Stamtąd można udać się na Rynek Starego miasta, który oczarowuje swoim urokiem i wspomnieniem dawnych lat. Dzięki bliskiej odległości do Hotelu Piast, taki spacer może być przyjemnym zakończeniem dnia.

A lazy image

Ciekawe miejsca

 

Interesującym punktem na mapie Opola jest Muzeum Śląska Opolskiego, które posiada ponad 100 letnią historię. Miejsce posiada ciekawe zbiory z różnych dziedzin: etnografii, archeologii, historii czy historii sztuki. Muzeum znajduje się w centrum Opola w zabytkowym barokowym gmachu, które kiedyś było kolegium jezuickim.

A lazy image
 
Powered by Hotel Systems

Serwis hotel-piast.opole.pl używa plików cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.

akceptuj