Aktualności

A lazy image
Oddaj się relaksowi w hotelu ze SPA w Opolu

Oddaj się relaksowi w hotelu ze SPA w Opolu

Podczas korzystania z noclegu w hotelu, naszym zamiarem jest zregenerowanie sił po podróży, biznesowym spotkaniu, bądź po prostu odpoczynek w miejscu innym niż nasz dom czy mieszkanie. Ogromną popularnością cieszą się więc obiekty, w których mamy szansę skorzystać ze strefy wellness & SPA. Nic nie wprowadza w lepszy nastrój tak dobrze, jak sauna czy lekki trening w salce fitness. Warto więc brać pod uwagę występowanie tych udogodnień podczas szukania odpowiedniego noclegu w Opolu.

Hotel z wellness & SPA – sauna sucha

Marzy Ci się relaks i błogie nicnierobienie podczas pobytu w hotelu? Zacznij od wyboru kameralnego hotelu z wellness i SPA, np. Hotelu Piast w Opolu. Dzięki temu zyskasz wiele możliwości odpoczynku. Hotel Piast oferuje swoim gościom korzystanie z sauny suchej (inaczej fińskiej), która jest wspaniałą opcją na odprężenie się, ale ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie. W opcji fińskiej powietrze jest suche oraz gorące, jego wilgotność jest niska, a temperatura wynosi nawet do 100℃. Jakie są główne zalety tego obiektu? Przede wszystkim działa kojąco na stres. Już pierwsze minuty w saunie pozwalają się odprężyć. Dzięki silnemu uwalnianiu potu pozbywamy się z organizmu wielu toksyn. Również nasza skóra ulega oczyszczeniu przez odblokowanie się gruczołów łojowych pod wpływem temperatury, która działa także na lepszą pracę naszego metabolizmu.

Hotel ze SPA oraz salką fitness

Dla tych, którzy wolą aktywny wypoczynek – warto pomyśleć nad noclegiem w hotelu z wellness & SPA, w którym znajduje się również miejsce do ćwiczeń. Będąc gościem w Hotelu Piast w województwie opolskim, możemy użyć bieżni lub rowerka treningowego w specjalnej salce fitness. Miejsce jest przytulne i kameralne oraz wystarczające, aby skorzystać z kilku sprzętów. Uprawianie sportu wpływa na wydzielanie hormonów szczęścia, które są odpowiedzialne za zmniejszenie poziomu stresu, a także poprawę ogólnego nastroju, co na niektórych działa podobnie jak SPA.

Inne sposoby na relaks podczas pobytu w hotelu

Opole to miejscowość z mnóstwem atrakcji, gdzie można zrelaksować się na wiele sposobów. Hotel ze SPA  to wspaniałe miejsce na odpoczynek, ale co, jeśli goście dodatkowo chcieliby udać się na wycieczkę lub zwiedzić pobliskie muzea oraz inne ciekawe miejsca? Dzięki wspaniałej lokalizacji w centrum miasta Hotel Piast jest idealnym łącznikiem z innymi częściami Opola. Dogodne położenie pozwala również gościom na korzystanie z uroków głównego punktu miejscowości, czyli rynku. Branie udziału w najróżniejszych wydarzeniach kulturalnych to także interesująca forma wypoczynku, którą praktykuje duża liczba osób. Szukasz miejsca, w którym możesz spędzić aktywnie czas? Oto kilka propozycji:

  1. Zoo Opole

    niedużych rozmiarów, jednak bardzo zadbany i atrakcyjny obiekt, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nowoczesne wybiegi, ciekawe gatunki zwierząt oraz estetycznie zaaranżowane ścieżki dla odwiedzających – wszystko to sprawia, że ma się ochotę zwiedzać bez końca. Dodatkowo na gości czekają specjalne wiaty piknikowe oraz punkty gastronomiczne, a dla najmłodszych kilka placów zabaw, a także park linowy. Zwierzęta przebywające na terenie zoo to m.in. lwy, tygrysy i uchatki kalifornijskie.

  2. Wieża Piastowska

    Okrzyknięta symbolem Opola 42-metrowa budowla powstała w średniowieczu. Stanowiła główny punkt gotyckiego zamku Piastów. Dawniej służyła jako więzienie oraz punkt obronny. Dziś to wspaniale zrewitalizowana konstrukcja, z której szczytu można podziwiać piękną panoramę miasta.

  3. Filharmonia Opolska 

    To miejsce, w którym możesz oddać się muzyce i relaksować za sprawą pięknych dźwięków. Filharmonia w swoim repertuarze uwzględnia również program dla dzieci i koncerty przygotowane specjalnie dla nich, a także zajęcia muzyczne.

Podsumowanie

Pojęcie relaksu dla każdego oznacza coś innego. Szukając noclegu w Opolu, warto wziąć pod uwagę to, jaka forma odpoczynku będzie odpowiadała Twoim indywidualnym preferencjom. Wybierzesz w ten sposób odpowiedni hotel, posiadający udogodnienia właściwie dopasowane do Twoich potrzeb. Może to być posiadanie strefy SPA lub prywatnej, kameralnej salki fitness, albo lokalizacja obiektu w ścisłym centrum miasta. Hotel Piast łączy wszystkie te aspekty.

← wróć do aktualności
Powered by
system hotelowy

Serwis hotel-piast.opole.pl używa plików cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu.

akceptuj